Chiny planują rekordową emisję obligacji w dolarach

opublikowano: 25-11-2019, 09:29

Chiny planują sprzedaż obligacji denominowanych w dolarach potencjalnie za nawet 6 mld USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Chińskie Ministerstwo Finansów rozważa emisję obligacji o terminie wykupu 3, 5, 10 i 20 lat, twierdzą informatorzy agencji. Oznaczałoby to trzeci rok z rzędu emisji przez Chiny obligacji dolarowych. Papiery o dwudziestoletnim terminie wykupu wypełniłyby lukę w ubiegłorocznych emisjach o zapadalności 10 i 30 lat. 

- To potwierdzałoby determinację Chin w kierunku rozwoju zagranicznego rynku dolarowych obligacji chińskich emitentów – powiedziała Anne Zhang, szefowa JPMorgan Private Bank w Azji. – Nowa emisja uzupełniłaby krzywą rentowności – dodała.

Sprzedaż nowych papierów może odbyć się już we wtorek, twierdzą informatorzy Bloomberga. Wcześniej Chiny przeprowadziły pierwszą od 15 lat emisję obligacji denominowanych w euro, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Emisja obligacji wartości 6 mld USD byłaby dwukrotnie większa od ubiegłorocznej i trzykrotnie większa od przeprowadzonej w 2017 roku, która była pierwszą dolarową emisją od 2004 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy