Chiny podbijają przestrzeń kosmiczną

PAP
15-09-2016, 17:50

Chiny umieściły na orbicie wokółziemskiej swój drugi już kosmiczny moduł, w którym będą kwaterować i prowadzić badania naukowe kosmonauci z cumujących do niego statków załogowych.

Rakieta nośna Długi Marsz 7 z modułem Tiangong 2 (Niebiański Pałac 2) wystartowała z kosmodromu Jiuquan na pustyni Gobi, około 1600 kilometrów na północny zachód od Pekinu. Planuje się, że w październiku w module zamieszka dwóch członków załogi statku kosmicznego Shenzhou 11, by spędzić tam cały miesiąc.

Jak oficjalnie podano, Tiangong 2 posłuży do "testowania systemów i procesów związanych ze średnioterminowymi pobytami w kosmosie oraz zaopatrywaniem w paliwo", jak również do prowadzenia eksperymentów medycznych i technicznych.

Misja mniejszego od niego modułu Tiangong 1, który znalazł się na orbicie we wrześniu 2011 roku i był miejscem dokowania jednego bezzałogowego oraz dwóch załogowych statków serii Shenzhou, dobiegła końca wcześniej w tym roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Chiny podbijają przestrzeń kosmiczną