Czytasz dzięki

Chiny: przychody z turystyki w dół o ponad połowę

ARŻ, Reuters
opublikowano: 15-09-2020, 10:42

Instytucja badawcza China Tourism Academy szacuje, że w 2020 roku wpływy z turystyki spadną o 52 proc. do 2,76 biliona juanów (394 mld USD), pisze Reuters.

Organizacja, która jest stowarzyszona z chińskim Ministerstwem Kultury i Turystyki, poinformowała, że spodziewa się spadku liczby turystów krajowych o 43 proc. do 3,43 mld.

Zobacz więcej

Chiny, Pekin dzielnica Dongcheng

Bloomberg

Przepustowość lotnicza osiągnęła ponad 90 proc. poziomu sprzed pandemii, ale sektor nadal ciężko pracuje, aby odrobić straty z pierwszej połowy roku, gdy liczba turystów krajowych spadła z 62 proc. do 1,17 mld rocznie , a dochody z turystyki spadły o 77 proc.

„Jesteśmy stosunkowo optymistycznie nastawieni do odbudowy branży turystycznej w drugiej połowie 2020 roku” – stwierdziła China Tourism Academy w swoim raporcie.

Badania wykazały, że mniejsze chińskie miasta stały się coraz bardziej popularnym wyborem dla lokalnych turystów i że mają większy udział w krajowym rynku turystycznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane