Chiny zwiększają import wołowiny

opublikowano: 06-06-2019, 07:13

Największy na świecie konsument mięsa odchodzi od wieprzowiny. Ostatnie miesiące przyniosły gwałtowny wzrost importu wołowiny do Państwa Środka. Wszystko przez problemy z epidemią afrykańskiego pomoru świń.

W kwietniu Chiny zaimportowały ponad 128,9 tys. ton wołowiny, co stanowi aż 75 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2018 r. Z uwagi na znaczący wzrost popytu, wzrosła też cena wołowiny. Średnia cena kilograma tego mięsa wynosi obecnie około 60,23 juana. To o 6 proc. więcej niż w sierpniu minionego roku, kiedy to Pekin zgłosił pierwsze ognisko choroby świń.

Zobacz więcej

Wołowina, hodowla

Bloomberg

Wraz ze wzrostem kosztów wołowiny ludzie przechodzą na inne produkty bogate w białko, takie jak kurczak i jajka. Zmusza to dotychczasowych producentów wieprzowiny do zmian w biznesie, jak w przypadku Wens Foodstuffs Group, największego hodowcy wieprzowiny. Zgodził się kupić większościowy pakiet udziałów w lokalnym zakładzie produkującym kurczaki.

Eksperci oczekują przy tym, że chińscy rolnicy mogą zacząć ubijać własne krowy mleczne na wołowinę. Tymczasem import płynnego mleka i śmietany w kraju osiągnął rekordowy poziom w kwietniu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu