Czytasz dzięki

Chris nie może dłużej zwlekać

opublikowano: 28-05-2020, 22:00

Największy organizator obozów może zrezygnować z pierwszego turnusu w części kampów. Opracował zasady bezpieczeństwa i czeka.

Dwa tygodnie temu Łukasz Szumowski, minister zdrowia, zapowiedział, że w ciągu tygodnia-dwóch resort podejmie decyzję w sprawie zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży. Co roku korzysta z nich 1,2-1,4 mln osób. Warunkiem był spadek parametrów epidemicznych. W środę rząd zniósł wiele obostrzeń, ale o wytycznych w sprawie kolonii nic nie słychać.

— Terminy publikacji wytycznych były wielokrotnie przesuwane. Dla nas i klientów jest już ekstremalnie późno. Rodzice dzieci, którzy zapłacili zaliczki za wakacje, czyli prawie 12 tys. osób, zaczynają naciskać, co jest zupełnie zrozumiałe. Dlatego przygotowaliśmy dokument, w którym zawarliśmy nasze zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem — mówi Paweł Kucharski z firmy Chris, największego w Polsce organizatora wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Jego zdaniem Chris jest w trudniejszej sytuacji od pozostałych firm z branży, bo już w grudniu ubiegłego roku miał sprzedaną większość oferty. Inni zwykle zaczynają sprzedaż wiosną, a w tym roku tego nie zrobili. Firma, która działa od 25 lat i organizuje kampy w siedmiu własnych i dwóch wynajmowanychośrodkach w Polsce, z części oferty zrezygnowała.

— Odwołaliśmy obozy rowerowe po Europie dla niemal 500 uczestników. Zaproponowaliśmy w zamian dwa programy rowerowe w Polsce, które zostały zatwierdzone przez kuratorium oświaty. Największą niewiadomą na dziś pozostaje liczba uczestników, których możemy przyjąć. Nie wiemy, jakie decyzje podejmą w tej sprawie Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia. Po ich ogłoszeniu możemy zostać zmuszeni do odwołania, przynajmniej w pierwszym turnusie, części obozów — mówi Paweł Kucharski.

Firma przygotowała kilkunastostronicowy regulamin obozów. Przewiduje on m.in., że ich uczestnicy spędzą cały czas w tej samej grupie (12— i 14-osobowej, w zależności od wieku), grupy będą utrzymywać dystans dwóch metrów, nie spotykać się (wyjątkiem jest rywalizacja drużynowa, np. mecz piłki nożnej), a zajęcia do wyboru musi wybrać cała grupa. Będą również obowiązywały specjalne zasady na stołówce, bezwzględny zakaz odwiedzin przez rodziców czy mycie co godzinę ogólnodostępnych toalet, klamek, poręczy i innych często dotykanych powierzchni.

— Za kilka dni mogą się pojawić rządowe wytyczne. Wtedy może się okazać, że nasze zasady są zbyt ostre lub zbyt łagodne — przyznaje Paweł Kucharski.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane