CHS koncentruje grupę

Karol Wieczorek
opublikowano: 14-06-1999, 00:00

BEZ KANIBALIZMU: Dzięki połączeniu wyeliminujemy czynnik wewnętrznej konkurencji pomiędzy firmami należącymi do tej samej korporacji. Dzięki temu mamy nadzieję na poprawienie planowanych na ten rok obrotów, które szacowaliśmy na 600 mln zł — mówi Piotr Wolak z ABC Data/CHS. fot. Borys Skrzyński

W konsekwencji decyzji władz CHS Electronics, firmy dystrybucyjnej branży IT, o restrukturyzacji europejskich oddziałów firmy, doszło do kolejnej integracji dwóch polskich dystrybutorów wchodzących w skład CHS. Rozbudowywany od dwóch lat w ABC Data dział komponentów i polski oddział firmy Karma, która również zajmowała się sprzedażą produktów komponentowych, połączyły swoje struktury organizacyjne.

— Zgodnie z intencją prezesa i założyciela CHS Electronics (CHSE), ostateczne decyzje w kwestii krajowej struktury podejmowane są przez lokalną kadrę zarządzającą. Dlatego Krzysztof Musiał, country manager CHS Polska w porozumieniu z przedstawicielami Karma International zdecydował o skoncentrowaniu kanału dystrybucyjnego CHS w Polsce w ramach jednej organizacji — tłumaczy Piotr Wolak z ABC Data/CHS.

Znak firmowy Karma będzie w dalszym ciągu wykorzystywany przez CHS do dystrybucji komponentów przez wydzieloną jednostkę organizacyjną w ABC Data, jednakże oferta firmy pozostanie bez zmian. Kontynuowana będzie sprzedaż produktów z dotychczasowej oferty Karmy. Decyzja co do dystrybucji innych linii zostanie podjęta w terminie późniejszym i uwarunkowana jest m.in. załatwieniem spraw formalnych związanych z certyfikatami bezpieczeństwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Wieczorek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CHS koncentruje grupę