Chwilowo wieje chłodem

ANP
opublikowano: 23-07-2007, 00:00

Inwestorzy lekko sparzyli się na ofercie LC Corp i JW Construction. To może rzutować na wycenę Grupy Komfort.

Inwestorzy lekko sparzyli się na ofercie LC Corp i JW Construction. To może rzutować na wycenę Grupy Komfort.

W tym roku inwestorzy niemal zabijali się o akcje deweloperów. Stopa redukcji na walory LC Corp i JW. Construction wyniosła ponad 98 proc. Minione tygodnie są jednak słabsze dla deweloperów.

— Ostatnio obserwuje się spadek dynamiki cen nieruchomości w Polsce, który jest rezultatem przegrzania i spadku cen nieruchomości w Europie, zwłaszcza w Hiszpanii. Inwestorzy wolą teraz przeczekać ten okres — mówi Kacper Żak, analityk DI BRE Banku.

Kurs obu spółek, LC Corp i JW Construction pikuje, a WiG-Deweloperzy, który powstał w połowie czerwca, zdążył już spaść o 12 proc. — do 5739 pkt.

— Oferta Grupy Komfort jest pokaźna, ale inwestorzy patrzą teraz uważnym okiem i nie „rzucają” się na oferty. Debiut będzie w dużej mierze zależeć od sytuacji rynkowej, jaką Komfort napotka w czasie sprzedaży akcji — tłumaczy Kacper Żak.

Jak dodaje analityk, dotąd ceny nieruchomości szybko rosły, a deweloperzy mieli wzięcie na giełdzie.

— Teraz liczyć się będzie doświadczenie dewelopera i jego potencjał kapitałowy — mówi analityk.

Gdyński drapacz Komfortu

Deweloperzy tak już mają, że lubią wysokie budynki. Spółka Leszka Czarneckiego zbuduje we Wrocławiu Sky Tower. Z kolei sztandarową inwestycją grupy Komfort są Sea Towers (na ilustracji). To dwie połączone wieże ze szkła i aluminium. Ta wyższa będzie mieć 136 metrów wysokości. W połowie ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny, a prace ruszyły z kopyta. Wieżowiec, w którym znajdzie się ponad 270 lokali mieszkalnych, powstanie w samym sercu Gdyni, na Nabrzeżu Prezydenckim, tuż przy skwerze Kościuszki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu