Ciech przymierza się do sprzedaży części biznesu

DI
opublikowano: 05-07-2021, 12:47

Ciech poinformował w poniedziałkowym komunikacie, że jego zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych w odniesieniu do spółki zależnej Ciech Vitro.

Ciech
Ciech
Robert Gardzinski / Forum

“Rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych w odniesieniu do CIECH Vitro, ma na celu realizację zasadniczego celu wynikającego ze strategii, tj. stworzenie efektywnego i w pełni zdywersyfikowanego holdingu chemicznego, generującego długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy. Osiągnięciu tego celu służyć ma również budowanie wartości poprzez reorganizację portfolio aktywów i skupienie się na obszarach o kluczowym znaczeniu dla działalności grupy” - stwierdzono.

Ciech Vitro to spółka, która powstała w 1988 roku na bazie Żagańskich Hut Szkła. Zajmuje się produkcją opakowań szklanych, w tym m.in. słoików i lampionów do zniczy. Ma dwa zakłady produkcyjne - w Iłowej i w Żarach w woj. lubuskim.

Zarząd Ciechu na razie nie podjął decyzji dotyczącej wyboru konkretnej opcji i nie sprecyzował, kiedy można się jej spodziewać.

Weź udział w konferencji online “Kodeks Spółek Handlowych”. Co zmieni największa od 20 lat nowelizacja kodeksu? Dowiedz się 10 września >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane