Cinema City International ponownie myśli o GPW

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 2005-06-21 21:05

Cinema City International (CCI), które pod koniec 2004 roku odstąpiło od przeprowadzenia oferty publicznej, planuje jej przeprowadzenie w niedalekiej przyszłości - poinformował PAP Mosche Greidinger, dyrektor zarządzający CCI.

Cinema City International (CCI), które pod koniec 2004 roku odstąpiło od przeprowadzenia oferty publicznej, planuje jej przeprowadzenie w niedalekiej przyszłości - poinformował PAP Mosche Greidinger, dyrektor zarządzający CCI. 

    "Cinema City stale analizuje sytuację na rynku i nadal ma w planach publiczną ofertę akcji w niedalekiej przyszłości. W międzyczasie firma realizuje zgodnie z założeniami plan rozwoju sieci Cinema City w Polsce (etap B)" - powiedział Greidinger.     "Szczególnie cieszą nas wspaniałe ostatnie otwarcia kin w Poznaniu, gdzie jest dziewięć ekranów i IMAX, oraz w Toruniu, 12 ekranów, gdzie frekwencja przerosła nasze oczekiwania" - dodał.

    Wcześniej CCI informowało, że zamierza pozostać spółką publiczną i rozwijać działalność, finansując ją ze środków własnych.

    Pod koniec ubiegłego roku Greidinger poinformował PAP, że spółka nie wyklucza oferty w przyszłości, chociaż nie nastąpi ona raczej w pierwszej połowie 2005 roku.

    Cinema City odwołało zeszłoroczną ofertę publiczną, ponieważ po book buildingu uznało, że jest możliwość zamknięcia oferty, ale nie zostanie zapewniona wystarczająca płynność akcji na giełdzie.

    Z planowanej emisji 10 mln akcji Cinema City chciało uzyskać 40 mln euro i przeznaczyć je przede wszystkim na finansowanie rozwojuw Polsce.

    Obecnie firma ma w Polsce blisko 40 kin wieloekranowych.