Cinema City otwiera pierwsze kino w Rumunii

ISB
opublikowano: 16-11-2007, 12:24

Cinema City International NV otwiera w piątek swój pierwszy multipleks w Rumunii, która staje się szóstym krajem jej działalności, podała spółka w komunikacie.

"Otwieramy dziś pierwsze kino w Rumunii, ale śmiało mogę powiedzieć, że już dziś mamy na tym rynku pozycję niekwestionowanego lidera. W ostatnich miesiącach skoncentrowaliśmy się na rozwoju właśnie tam, ponieważ rynek rumuński ma bardzo duży potencjał" - powiedział prezes spółki Moshe J. Greidinger, cytowany w komunikacie.

Pierwszy multipleks Cinema City w Rumunii mieści się w centrum handlowym w mieście Jessy (jedno z największych miast w tym kraju, ok. 350 tys. mieszkańców). Ma 5 sal i 830 miejsc.

Po otwarciu kina w Jessy, Cinema City prowadzi 61 multipleksów z 508 salami kinowymi, w 6 krajach (poza Rumunią są to Polska, Czechy, Węgry, Bułgaria i Izrael), podała spółka.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa miała 13,01 mln zł zysku wobec 10,29 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 121,77 mln zł wobec 109,43 mln zł. (ISB)

tom

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane