"Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Cinema City International N.V. (…) postanawia wyrazić zgodę na przeniesienie przez spółkę wszystkich akcji w kapitale zakładowym Cinema City Holding B.V., spółki całkowicie zależnej, posiadającej całość aktywów kinowych w chwili finalizacji takiego przeniesienia, na Cineworld Group plc lub innego podmiotu (będącego spółką prawa angielskiego całkowicie zależną od Cineworld) wskazanego przez Cineworld, w zamian za wynagrodzenie pieniężne oraz przydział i emisję na rzecz spółki akcji zwykłych w kapitale zakładowym Cineworld (stanowiących 24,9% kapitału zakładowego Cineworld po dokonaniu takiego przydziału i emisji) na warunkach przewidzianych w umowie połączenia (combination agreement) zawartej przez spółkę oraz Cineworld" - czytamy w uchwale.
Na początku roku brytyjski operator kinowy Cineworld Group ogłosił fuzję aktywów kinowych z Cinema City International. Po połączeniu działalności kinowych, Cinema City International NV i Cineworld Plc będą nadal notowane na giełdach odpowiednio w Warszawie i Londynie. Cinema City będzie dysponować dotychczasowym portfelem nieruchomości i 24,9-proc. pakietem akcji skonsolidowanej grupy Cineworld. Po transakcji spółka zmieni nazwę na Global City Holdings NV, pozostanie natomiast marka sieci kin Cinema City w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Połączenie z Cineworld spowoduje utworzenie drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie, zajmującej pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Po realizacji tej transakcji powstanie sieć mająca 201 kin i 1.852 ekrany - wszystkie cyfrowe.
Cinema City przenosi kina
Akcjonariusze Cinema City International N.V. zgodzili się na przeniesienie przez spółkę na Cineworld Group plc wszystkich akcji w kapitale zakładowym Cinema City Holding B.V., spółki całkowicie zależnej, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.