Citi przeniesie się z Londynu do Dublina

opublikowano: 14-11-2016, 13:04

Amerykański bank inwestycyjny Citi przygotowuje się do przeniesienia do 900 etatów z Londynu do Dublina w ramach realizacji sowich planów na wypadek ostatecznego wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, donosi Reuters powołując się na informację zamieszczoną przez dziennik „Sunday Times”.

Według gazety, w minionym miesiącu odbyło się w stolicy Irlandii posiedzenie zarządu, a cytowane źródła twierdzą, że Citi analizowało opcje związane z przestrzenią biurową w tym mieście.

Zobacz więcej

Citi

Bloomberg

Sprawdzano irlandzki reżim polityczny i regulacje na poziomie makro – twierdzi jedno ze źródeł na jakie powołuje się „Sunday Times”.

W ubiegłym miesiącu szef UK Citi, który zatrudnia 9000 pracowników w Wielkiej Brytanii, stwierdził że, miejsca pracy w londyńskim sektorze finansowym zostaną przeniesione do innych krajów Unii Europejskiej niezależnie od tego, co zostanie ostatecznie ustalone pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską. Odnośnie dostępu do rynku usług finansowych UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu