Citigroup: czas sprzedawać obligacje 10-letnie USA

opublikowano: 23-05-2019, 07:30

Obligacje dziesięcioletnie USA zdrożały za mocno, uważają analitycy Citigroup.

W nocie do klientów stratedzy Citigroup zachęcają do realizacji zysku na obligacjach 10-letnich USA ostrzegając, że analiza techniczna sygnalizuje możliwość odbicia ich rentowności do 2,60 proc. w krótkim terminie.

Rentowność obligacji 10-letnich USA od początku marca
Zobacz więcej

Rentowność obligacji 10-letnich USA od początku marca

- Rentowność obligacji 10-letnich odbiła się od naszego początkowego celu 2,35 proc. i wydaje się tworzyć podwójne dno, co potencjalnie wskazuje na szczyt tegorocznego trendu spadkowego na 2,60 proc. – głosi raport banku. – Realizujemy zyski z naszych długich pozycji na obligacjach 10-letnich i szykujemy powrót jeśli rentowności znów się odbiją - dodaje.

Rentowność „dziesięciolatek” USA spadła w tym miesiącu o 12 pkt. bazowych do 2,38 proc. Powodem była eskalacja konfliktu handlowego USA z Chinami, która zwiększyła popyt na tzw. bezpieczne przystanie. Inwestorzy liczą także na cięcie stóp procentowych przez Fed, choć opublikowane w środę „minutes” z ostatniego posiedzenia FOMC wskazały iż deklarowana „cierpliwość” w utrzymaniu obecnego poziomu stóp potrwa jakiś czas. Posiedzenie FOMC odbyło się jednak przed tym jak niespodziewanie nastąpiło załamanie negocjacji handlowych i USA podwyższyły cła na import z Chin.

W środę Bank of America obniżył prognozę dla obligacji USA i innych gospodarek rozwiniętych. Argumentował, że nie ma nadziei na szybkie rozwiązanie sporu handlowego USA z Chinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA