Citigroup: Rajd surowców potrwa do końca roku

opublikowano: 25-09-2017, 13:37
aktualizacja: 25-09-2017, 13:40

Po dobrym dla rynków towarowych trzecim kwartale, również w ostatnich trzech miesiącach roku powinna na nich panować dobra koniunktura, uważa bank Citigroup.

Od początku trzeciego kwartału towarowy indeks Bloomberg Commodity zyskał 2,7 proc. i jest na najlepszej drodze, by zakończyć te trzy miesiące najlepszym wynikiem od pięciu kwartałów. Pomogło w tym skoordynowane ożywienie w globalnej gospodarce oraz lepsza ocena perspektyw Chin, związana z bardziej zrównoważonym wzrostem, umocnieniem juana oraz położeniem większego nacisku na ochronę środowiska. Zdaniem Citigroup ta dobra passa surowców rozciągnie się na końcówkę roku.

„Dobre zachowanie powinno potrwać do końca roku. Surowce związane z ropą powinny dołączyć do surowców związanych z Chinami i kruszców, jeśli nie zastąpić je na prowadzeniu. Po burzliwym lecie, miedź powinna zakończyć rok mocnym akcentem” – napisali w ubiegłotygodniowym raporcie specjaliści banku pod kierunkiem Eda Morse’a.

Ich zdaniem ceny ropy brent powinny sięgnąć w czwartym kwartale średnio 58 USD za baryłkę, w porównaniu z notowanymi w poniedziałek 57,58 USD, w związku z poprawą relacji między popytem a podażą oraz spadkiem zapasów. Nieco mniej optymistycznie do rynków towarowych podchodzą jednak specjaliści banku Goldman Sachs. Choć w perspektywie 12-miesięcznej utrzymali zalecenie „przeważaj”, to w ciągu najbliższych trzech miesięcy zalecają niedoważać surowce ze względu na zagrożenie korektą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Citigroup: Rajd surowców potrwa do końca roku