Citigroup widzi „byczą” perspektywę rynku towarowego

opublikowano: 23-04-2019, 14:11

Towary mogą drożeć dzięki wielu czynnikom, w tym porozumieniu handlowemu USA i Chin oraz osłabieniu dolara, oceniają analitycy Citigroup.

Podstawowy scenariusz, przyjęty przez bank, przewiduje zawarcie porozumienia handlowego między USA i Chinami do końca czerwca, otwierające drogę do zniesienia ceł.

- W nadchodzących miesiącach i latach oczekiwane jest zwiększenie zakupów przez Chiny energii i produktów rolnych w USA – głosi raport Citigroup, którego analitycy oczekują, że obecny kwartał będzie „kolejnym mocnym dla towarów”. 

Citigroup prognozuje 2,8 proc. globalnego wzrostu gospodarczego w tym roku i 2,9 proc. w przyszłym. Wsparciem może być osłabienie dolara.

- Citi oczekuje, że dolar amerykański nie będzie zmieniał wartości lub lekko osłabnie wobec walut G10 i gospodarek wschodzących w krótkim terminie, a powinien osłabnąć w horyzoncie sześciu do dwunastu miesięcy – głosi raport.

Osłabienie dolara powinno zwiększyć popyt na denominowane w nim towary.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy