City Car otworzył salon za 7 mln zł

Mirosław Cichy
11-10-2000, 00:00

City Car otworzył salon za 7 mln zł

Dealer Forda, którego głównym udziałowcem jest Kopex Investment, wydał blisko 1,5 mln USD na budowę salonu w Gliwicach. Według założeń, inwestycja powinna zwrócić się po 3-5 latach. Do 2003 r. firma chce zainwestować kolejne 4 mln zł w budowę lokalnych oddziałów.

Spółka City Car otworzyła na Śląsku salon samochodowy Forda. Na jego budowę wyłożyła około 7 mln zł.

— Liczymy, że inwestycja zwróci się po trzech latach, a w przypadku gorszej koniunktury, maksymalnie po pięciu latach — mówi Marek Botwina, prezes spółki City Car.

Pełna obsługa

Prace trwały dziesięć miesięcy, ale przygotowania do budowy rozpoczęto już w 1998 r. Wykonawcą było Katowickie Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane. Obiekt powstał na działce o powierzchni 7 tys. mkw. Budynek zajmuje powierzchnię 2,5 tys. mkw. Znajduje się tam salon sprzedaży o powierzchni 400 mkw., serwis o powierzchni 500 mkw., a także dział sprzedaży samochodów używanych, dział obsługi firm oraz sklep z częściami zamiennymi i akcesoriami.

W obiekcie zainstalowano sprzęt komputerowy firmy Compaq i urządzenia telekomunikacyjne firmy Siemens.

Do końca 2003 roku City Car chce zainwestować na rozbudowę firmy jeszcze około 4 mln zł.

— Na początku 2001 r. rozpocznie się jej pierwszy etap. Najpierw powstanie punkt blacharsko-lakierniczy i centralny skład samochodów, a później wybudowane zostaną dwa oddziały — w Zabrzu i Rudzie Śląskiej — mówi prezes Botwina.

Ambitne plany

Każdy z lokalnych oddziałów będzie zajmował powierzchnię około 1 tys. mkw. Będą się w nich znajdowały po trzy stanowiska serwisowe.

City Car, którego głównym udziałowcem jest Kopex Investment, obecnie zatrudnia 28 osób. Docelowo liczba pracowników wzrośnie do 53. Do końca roku firma zamierza sprzedać 70 samochodów.

— Liczymy na to, że w 2001 roku sprzedaż wyniesie około 400-500 aut. Dobrze zapowiada się bowiem sprzedaż modelu Focus — przewiduje Marek Botwina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / City Car otworzył salon za 7 mln zł