Clariant konsoliduje biura

opublikowano: 16-04-2018, 22:00

Szwajcarski koncern chemiczny Clariant konsoliduje swoje biura w Łodzi i otwiera siedzibę w wielofunkcyjnym kompleksie Monopolis.

Szwajcarski koncern chemiczny Clariant konsoliduje swoje biura w Łodzi i otwiera siedzibę w wielofunkcyjnym kompleksie Monopolis. Clariant podpisał umowę na prawie 4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej z możliwością dalszej ekspansji. Centrum Usług Wspólnych, odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych z całego świata w dziedzinie zakupów, logistyki i finansów, jest jednym z trzech tego typu centrów usługowych tej firmy na świecie.

W jej nowym łódzkim biurze w kompleksie Monopolis pracować będzie ponad 300 osób. Monopolis powstanie w rezultacie przebudowy trzeciego co do wielkości zespołu fabrycznego Łodzi — dawnej fabryki Monopolu Wódczanego. To jeden z najważniejszych projektów rewitalizacyjnych w mieście. Poza biurami zaplanowano tam: przedszkole, basen, teatr, restauracje i kawiarnie, świetlicę dla dzieci, galerię wystawiennicząi muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego. Inwestorem kompleksu jest firma Virako.

Clariant planuje przeprowadzkę latem 2019 r. Nowe biuro znajdzie się w postindustrialnym gmachu w centralnej części kompleksu. To jeden z trzech obiektów biurowych w Monopolis. Zaoferuje 7,2 tys. mkw. biur na trzech kondygnacjach. Pozostałe dwa to nowe obiekty budowane w kolejnych etapach inwestycji. Łącznie Monopolis zaoferuje ponad 24 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Kompleks będzie pełnił ponadto funkcje miastotwórcze, oferując na 5,4 tys. mkw. wiele usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. W negocjacjach inwestorowi kompleksu Monopolis-Virako doradzali eksperci firmy JLL, natomiast najemcy, firmie Clariant, Cushman & Wakefield. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Clariant konsoliduje biura