Chmura dla Biznesu – Cloud Computing na miarę potrzeb klientów

  • Materiał partnera
opublikowano: 26-03-2019, 22:00

Biznes coraz śmielej sięga po rozwiązania cloudowe i umieszczone w nich aplikacje. To umożliwia optymalizację kosztów oraz tzw. zwinność biznesową.

Nie ma jednak jednej usługi chmury obliczeniowej, która spełnia wszystkie potrzeby biznesu. Istnieje wiele rozwiązań. Jak więc wybrać to optymalne? Chmura to: skalowalne zasoby mocy obliczeniowej, dostępność, rozliczanie za zużycie, błyskawiczne tempo wdrożenia projektów, a świadczenie jej przez polskich dostawców to również rozwiązanie IT gwarantujące zgodność z regulacjami prawnymi w UE i Polsce. Chmura uwalnia od konieczności utrzymywania własnych serwerów, a początkującemu biznesowi pozwala uniknąć inwestycji, gdy przyszłość projektu jest jeszcze niewiadomą.

W Beyond.pl klient może wybrać technologie wirtualizacji, model
świadczenia usługi, a także poziom wsparcia administracji. W efekcie ma ogromny
wpływ na wybór optymalnego kosztowo rozwiązania IT — tłumaczy Tomasz Sobol,
dyrektor marketingu w Beyond.pl
Wyświetl galerię [1/2]

WEDŁUG POTRZEB:

W Beyond.pl klient może wybrać technologie wirtualizacji, model świadczenia usługi, a także poziom wsparcia administracji. W efekcie ma ogromny wpływ na wybór optymalnego kosztowo rozwiązania IT — tłumaczy Tomasz Sobol, dyrektor marketingu w Beyond.pl Fot. ARC

Różnorodność i elastyczność

Nie ma jednej uniwersalnej chmury obliczeniowej gotowej sprostać wymaganiom i potrzebom każdego biznesu. Dlatego ważne jest dostosowanie usługi do potrzeb i dobór odpowiedniego rozwiązania IT zarówno pod kątem technologii, ceny, jak i modelu świadczenia usług. Pod tym względem chmura ma przewagę, a elastyczni — „multicloudowi” dostawcy rozwiązań — wygrywają na rynku.

— Chmury, które udostępniamy klientom, poza wspólną cechą, jaką jest ekstremalna wydajność i dostępność zasobów mocy obliczeniowej na żądanie, są od siebie różne. W Beyond.pl klient może wybrać technologie wirtualizacji (VMware, KVM, Microsoft Hyper-V), model świadczenia usługi: chmurę publiczną, prywatną czy hybrydową, a także zdecydować o poziomie wsparcia administracji. W efekcie klient ma ogromny wpływ na wybór optymalnego kosztowo rozwiązania IT szytego pod własne potrzeby — tłumaczy Tomasz Sobol, dyrektor marketingu w Beyond.pl. Na tym jednak różnice i płynące z nich korzyści nie kończą się. Wśród usług poznańskiego Centrum Danych poza chmurami lokalnymi znajdują się także chmury globalne, takie jak Microsoft Azure i Azure Stack oraz AWS, w tym jako pierwszy partner VMware uruchamiany na platformie Amazon Web Services.

— Azure Stack został stworzony z myślą o zastosowaniu, w którym klient chce wykorzystać chmurę z możliwością dostarczenia jej z data center zlokalizowanego w kraju — o krótszym czasie dostępności, szybszej transmisji danych dzięki wysokiej przepustowości łączy oraz możliwości zorganizowania audytu. Wprowadzając usługę na polski rynek, wzięliśmy pod uwagę wyjątkowe potrzeby firm z sektorów, w których istotną rolę odgrywają procesowe aspekty bezpieczeństwa i ochrona danych, takich jak branża finansowa — mówi Maciej Madziała, IT Cloud Architect w Beyond.pl.

Ze wsparciem ekspertów

— Wiele polskich firm bazuje jeszcze na tradycyjnych rozwiązaniach, tj. kolokacja, serwery dedykowane. Mimo to powoli, lecz konsekwentnie testują rozwiązania chmurowe. Takie firmy często zgłaszają się do nas z pytaniami, czy pomożemy im przenieść zasoby do chmury. I oczywiście to robimy. Ponad 10-letnie doświadczenie w dostarczaniu usług sprawia, że wiemy, jak to zrobić. Nasze zespoły administratorów, architekci IT, pomagają i konsultują — jak można dokonać bezpiecznej migracji i którą chmurę wybrać na obecne potrzeby klienta — tłumaczy Tomasz Sobol.

Bezpieczeństwo i ciągły rozwój

Za każdym rozwiązaniem cloud computingu stoi centrum danych. Beyond.pl, świadczy usługi chmury obliczeniowej na bazie własnych obiektów. Dysponuje własną infrastrukturą Data Center (w dwóch autonomicznych lokalizacjach) wspieraną certyfikatem Rated 4 ANSI/ TIA 942, wyposażoną w zwielokrotnione systemy awaryjne zasilania i łączności i inne zabezpieczenia. Wykorzystuje wiedzę i doświadczenie własnych administratorów, architektów infrastruktury i pozostałych specjalistów.

— Od początku wiedzieliśmy, że bezpieczeństwo, certyfikacja, nieprzerwany dostęp do danych, będą miały ogromne znaczenie i na tym zbudowaliśmy nasze portfolio usług dedykowanych biznesowi. Teraz widzimy, że było warto. Trafiliśmy dokładnie w trend, w wymagania rynku — bezpieczeństwo, dostępność, zgodność z regulacjami prawnymi i branżowymi, optymalizacja kosztowa biznesu — tłumaczy Maciej Madziała.

Dodaje on, że bezpieczna infrastruktura to jednak tylko pozycja wyjściowa firmy, która z każdym kolejnym rokiem uzyskuje kolejne certyfikacje branżowe m.in. certyfikat PCI DSS, oraz inwestuje w nowe rozwiązania, tj. Azure Stack, aby móc świadczyć usługi chmury obliczeniowej zgodnie z obowiązującym prawem i regulacjami instytucji nadzorujących.

— Dziś Beyond.pl to prawdziwy polski multi cloud provider, który poza bogatą ofertą usług cloudowych, wysokim poziomem bezpieczeństwa, zapewnia klientom elastyczność i zwinność biznesową, nie tylko w doborze rozwiązania IT, ale też jej zmiany na inną, gdy tylko biznes będzie tego potrzebował — kończy Tomasz Sobol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu