Cloud Technologies szykuje się na główny rynek GPW

opublikowano: 08-08-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowany na NewConnect sprzedawca danych o użytkownikach internetu planuje przejście na duży parkiet. To jeden z elementów strategii wynoszącej firmę do pozycji rynkowych liderów.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaki jest cel przeniesienia spółki na główny parkiet GPW
  • czy Cloud Technologies planuje emisję akcji
  • czy firma przymierza się do kolejnych akwizycji

Spółka Cloud Technologies, która specjalizuje się głównie w sprzedaży big data o użytkownikach internetu na potrzeby np. personalizacji komunikatów w kampaniach reklamowych, złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z planem przeniesienia spółki z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Nowe możliwości rynkowe
Nowe możliwości rynkowe
Zwiększenie przychodów w kluczowym segmencie sprzedaży danych i zakończona sukcesem akwizycja TL1 otworzyły przed nami nowe możliwości, a przejście na główny rynek GPW zwiększy ekspozycję spółki na rynku - mówi Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.
materiały prasowe

Realizacja strategii

Przejście na główny parkiet to element przyjętej w ubiegłym roku strategii rozwoju firmy w trzech filarach: korporacyjnym, finansowym i biznesowym. Zmiana giełdowa wpisuje się przede wszystkim w pierwszy z nich. Spółka prowadzi skup akcji własnych - z 250 tys. sztuk już skupiła 50 tys. Jest to punkt w realizacji programu motywacyjnego dla kluczowej kadry - ESOP (Employee Stock Option Plan, czyli program umożliwiający włączenie pracowników do grupy współwłaścicieli firmy).

– W ocenie mojej i przedstawicieli spółki obecna wartość akcji Cloud Technologies jest atrakcyjna, wolimy je więc kupić niż emitować nowe. Kupując podczas sesji giełdowych chcemy ponadto stymulować płynność i popyt na akcje - mówi Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies.

W aspekcie biznesowym firma postawi natomiast na wzrost i pozyskiwanie kolejnych klientów na arenie międzynarodowej. Chce trafić do ligi największych globalnych dostawców danych o zachowaniach internautów.

– Cel ten chcemy osiągnąć poprzez rozwój technologii, zwłaszcza naszej Data Management Platform, czyli platformy do zarządzania danymi, wzrost organiczny związany z poszerzaniem i uruchamianiem nowych kanałów dystrybucji, ale także poprzez akwizycje - zaznacza Piotr Prajsnar.

Spółka zamknęła w ostatnich miesiącach proces przejęcia 100 proc. udziałów w hiszpańskiej TL1. Poszerzyła dzięki temu własną sieć dystrybucji i przejęła jej kontrakty. Cloud Technologies bierze pod uwagę przeprowadzenie w przyszłości kolejnych akwizycji.

Działalność globalna

Już dziś działa międzynarodowo. W segmencie przetwarzania i sprzedaży globalnych danych o internautach najwięcej klientów ma ze Stanów Zjednoczonych - odpowiadają za ponad 80 proc. przychodów. Sporą część odbiorców danych firma pozyskała także w Europie Zachodniej i krajach Unii Europejskiej. Ma to związek m.in. z poziomem rozwoju tych rynków w obszarze online czy e-commerce.

Filar finansowy strategii rozwoju Cloud Technologies obejmuje zakup technologii, skup akcji własnych, akwizycje międzynarodowe oraz działalność badawczo-rozwojową.

– Obecna sytuacja makroekonomiczna nie sprzyja rynkom kapitałowym, ale my nie planujemy emisji akcji. To dobry moment na techniczne przeniesienie akcji. To trochę okazja, żeby się na nowo przedstawić na rynku - dodaje Piotr Prajsnar.

Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu doradztwa inwestycyjnego Noble Securities, podaje, że w 2022 r. z NewConnect na parkiet główny GPW przeszły trzy spółki. Zaznacza, że przejście na rynek główny GPW oznacza m.in. większy przepływ informacji o działalności i kondycji spółek. Ponadto większa liczba spółek technologicznych na głównym parkiecie oznacza dla inwestorów większą płynność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane