Co i gdzie będą budować deweloperzy w roku 2010?

MAS
opublikowano: 23-12-2009, 13:06

Zapytaliśmy deweloperów w jakich nastrojach kończą rok 2009 i czy wkrótce zaczną wznawiać budowy.

Wojciech Fabiński, prezes Eco Classic

W II kw. 2010 r. planujemy ruszyć z nowym projektem w Trójmieście. W Gdańsku rozpoczniemy budowę osiedla Cedrowa. To licząca około 1,2 tys. mieszkań inwestycja zaprojektowana na kształt małego miasteczka. Pod koniec 2010 r. rozpoczniemy na wyspie Spichrzów w Gdańsku budowę apartamentowca.

Piotr Drygas, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Nickel Development

Do końca listopada sprzedaliśmy 221 mieszkań — tylko w Poznaniu i okolicach. W 2010 r. ruszymy przynajmniej z dwoma inwestycjami, być może wyjdziemy poza stolicę Wielkopolski.

Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje

Do sprzedaży pozostało nam już niewiele mieszkań w obiektach zrealizowanych do końca I kw. 2009 r. To nas skłoniło do rozpoczęcia nowej inwestycji — budynku na osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu (102 mieszkania), którą będziemy kontynuować w 2010 r. Przygotowujemy też kolejny projekt liczący 80 mieszkań.

Natalia Rajewska, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Skaland

W przyszłym roku będziemy kontynuować inwestycje rozpoczęte w 2009 r., a więc osiedle Nowe Koninko i rozbudowę osiedla Sosnowego w Kamionkach. Inwestycja w Nowym Koninku to docelowo 30 ha zabudowy mieszkalnej. W 2010 r. planujemy zakończyć budowę 16 domów w zabudowie wolnostojącej. Rozbudujemy także Osiedle Sosnowe w Kamionkach. Planujemy inwestować w gminie Kórnik nie tylko w przedsięwzięcia mieszkaniowe. Obecnie trwają prace nad projektem galerii handlowej w Borówcu.

Izabella Łukomska–Pyżalska, wiceprezes Family House

Na początku roku ruszamy z rozbudową III etapu osiedla Leśnego w Czapurach — w ramach tej inwestycji powstanie 76 mieszkań z ogrodami, garażami lub miejscami postojowymi. W przyszłym roku planujemy również rozpoczęcie budowy 5-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego — Koral, który powstanie u zbiegu ulic Czeremchowej i Grabowej w Poznaniu. Kamienica będzie się składała z około 130 lokali mieszkalnych. W ofercie znajdą się kawalerki o powierzchni 36 m kw., mieszkania dwupokojowe o metrażu od 40 do 50 m kw. oraz trzypokojowe — około 60 mkw.

Simon McMahon, dyrektor finansowy Opal Property Developments

Nasze plany zależą od sytuacji gospodarczej w kraju oraz od polityki kredytowej banków odnośnie do finansowania nowych projektów deweloperskich. Jeśli instytucje finansowe na nowo uruchomią kredyty dla deweloperów, wstrzymane projekty mogą być wznawiane już w 2010 r. Z powodu małej podaży gotowych obiektów w 2010 r., ceny mieszkań w ukończonych inwestycjach zaczną rosnąć.

None
None
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane