Co motywuje nas do zmiany pracy?

Anna Bednarz, Advisory Group TEST Human Resources
11-02-2011, 09:49

Lepsze pieniądze, benefity, szkolenia, możliwość awansu to tylko niektóre powody, dla których decydujemy się na zmianę pracy.

Motywacja do zmiany pracy to jedno z nieodłącznych pytań, które pojawia się na każdej rozmowie rekrutacyjnej. Odpowiedzi są różne, zależne od osoby, jej charakteru i indywidualnych upodobań, rodzaju wykonywanej pracy i pełnionego stanowiska, sytuacji rynkowej, a także organizacji, w jakiej osoba pracuje oraz branży.

Jedna z najczęściej pojawiających się odpowiedzi dotyczy finansów. Kandydatów motywuje do zmiany pracy wyższe wynagrodzenie, które mogą uzyskać zmieniając firmę. Ale jeśli jest to jedyne uzasadnienie do poszukiwania nowej posady, potencjalny pracodawca może mieć poczucie, że w momencie pojawienia się jeszcze atrakcyjniejszej pod względem finansowym oferty pracy, nowy pracownik zmieni firmę, gdyż nie przestanie rozglądać się za jeszcze lepiej płatnym stanowiskiem.

W sytuacji, kiedy firmy konkurencyjne oferują podobne warunki zatrudnienia i podobne warunki pracy, kartą przetargową może być dodatkowe uposażenie w postaci samochodu służbowego, telefonu, laptopa oraz bonusy takie jak prywatna opieka medyczna, szkolenia, dofinansowanie do studiów podyplomowych, studiów MBA lub szkoleń samorozwojowych.

Dodatki pozapłacowe dla specjalistów
Wyświetl galerię [1/3]

Dodatki pozapłacowe dla specjalistów

www.testhr.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bednarz, Advisory Group TEST Human Resources

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Co motywuje nas do zmiany pracy?