Co robią po studiach na AGH

DCZ
opublikowano: 19-03-2010, 10:46

77 proc. absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej z rocznika 2008 pracuje.

Centrum Karier krakowskiej AGH zbadało losy absolwentów uczelni z rocznika 2008.

Okazuje się, że aż 64 proc. z nich szukało pracy tylko przez miesiąc, 13 proc. udało się ją zdobyć po 1-2 miesiącach. 9 proc. musiało się wykazać większą cierpliwością — poszukiwanie stałego zajęcia zajęło im ponad trzy miesiące. Ale 18 proc. wciąż szuka stałego zajęcia, a 5 proc. kon-tynuuje edekację lub wycho-wuje dziecko.

Zdecydowana większość absolwentów z tego rocznika (86 proc.) ma pracę zgodną z wykształceniem. Najwięcej wchłonęła branża informatyczna (64 proc. zatrudnionych), naftowa (44 proc.) oraz budownictwo i architektura (36 proc.). Ponad 20 proc. pracuje w edukacji, metalurgii/hutnictwie/odlewnictwie, w motoryzacji, bankowości/finansach/księgowości i w wiertnictwie. Najmniej zainteresowane absolwentami AGH były firmy logistyczne, hydrogeologiczne, farmaceutyczne oraz z sektora klimatyzacji i wentylacji.

Co zdecydowało o przyjęciu do pracy? Absolwenci podkreślają, że przede wszystkim ukończony kierunek studiów i znajomość języków, ale ważne były również motywacja do pracy oraz kwalifikacje zawodowe zdobyte na uczelni. Na pytanie, czy ukończenie AGH było atutem, aż 74 proc. odpowiedziało, że tak. A 88 proc. badanych twierdzi, że w pracy wykorzystują wiedzę zdobytą na studiach.

A dlaczego zdecydowali się na konkretnych pracodawców? Na pierwszym miejscu stawiali możliwość rozwoju zawodowego, potem zainteresowania zawodowe i stabilność zatrudnienia. Dopiero na czwartej pozycji znalazła się wysokość zarobków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Co robią po studiach na AGH