Czytasz dzięki

Coca-Cola znów lepsza od oczekiwań

opublikowano: 18-10-2019, 15:08

Miniony kwartał znów okazał się udany dla koncernu Coca-Cola, największego na świecie producent napojów niealkoholowych. Wyniki okazały się lepsze niż oczekiwali analitycy, donosi Reuters.

Amerykańska firma odnotowała w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. łączne przychody w kwocie 9,51 mld USD, co oznacza wzrost o 8,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. To wynik lepszy od mediany prognoz analityków z Wall Street, którzy oczekiwali wartości na poziomie 9,43 mld USD. 

Coca-Cola
Zobacz więcej

Coca-Cola fot. Bloomberg

Przychody organiczne, które nie uwzględniają wpływu wahań kursów walutowych, przejęć i zbycia, wzrosły w tym kwartale o 5 proc. również przekraczając średnią szacunków analityków wynoszącą 4,3 proc.

Zgodny za to z projekcją specjalistów okazał się zysk na akcję, który wyniósł 56 centów.

Producent napojów podtrzymał swoją prognozę zysku na cały rok, nawet obniżając prognozę nakładów inwestycyjnych na ten rok do około 2,2 mld USD z wcześniejszego celu około 2,4 mld USD.

Wolumen gazowanych napojów bezalkoholowych wzrósł o 2 proc. w kwartale w dużej mierze dzięki dwucyfrowemu wzrostowi napojów Coca-Cola Zero Sugar i Sprite w Ameryce Północnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane