COM.40 zainwestuje w USA ponad 36 mln USD

DI, PAP
opublikowano: 25-02-2008, 12:48

Ponad 36 mln USD zamierza zainwestować w USA spółka COM.40 Limited w Nowych Skalmierzycach (Wielkopolska) - poinformował PAP członek zarządu COM.40, Michał Szulc.

"Nowa firma powstanie w miejscowości Danville, w stanie Virginia. Docelowe zatrudnienie w perspektywie najbliższych siedmiu lat wyniesie około 800 osób" - podał Szulc.

COM.40 wybuduje tam fabrykę materacy oraz sof na rynek amerykański i kanadyjski. "Spółka nie udziela żadnych dodatkowych informacji na temat inwestycji w USA" - oświadczył Szulc.

COM.40 jest firmą prywatną. W Nowych Skalmierzycach zatrudnia 1.820 pracowników. Jest jednym z największych producentów mebli tapicerowanych w Polsce. Dziennie produkuje 450 zestawów, które sprzedaje w największych miastach Polski oraz na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Niemiec.

Ze spółką powiązana jest także firma Correct, która specjalizuje się w produkcji materacy. Istnieje ona w Nowych Skalmierzycach od ośmiu lat. Działa na terenach objętych w kwietniu 2006 r. podstrefą Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W budowę nowego zakładu w Skalmierzycach zainwestuje ponad 41 milionów euro.

Podstrefa w Skalmierzycach zajmuje powierzchnię ponad 38 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane