Comarch odpala silniki z ERP-ów

opublikowano: 25-09-2018, 22:00

Firma z Krakowa umocniła się na pozycji wicelidera rynku rozwiązań ERP i zamierza nadal rosnąć.

Według najnowszego raportu firmy badawczej IDC wartość rynku aplikacji dla przedsiębiorstw (ERP) w Polsce wzrosła w 2017 r. o 5,2 proc. do 245 mln USD. Liderem rynku był SAP z 39,2 proc. udziałem (+0,4 proc. rdr), a na drugiej pozycji umocnił się Comarch, który zwiększył swoje udziały o 2 pkt.proc. do 19,1 proc. Firma z Krakowa nie zwalnia tempa. W pierwszym półroczu jej sprzedaż w segmencie ERP wzrosła o 19 proc. r/r do 136 mln zł. W Polsce segment ten urósł o 30 proc. do 69 mln zł.

Rentowny biznes:
Rentowny biznes:
Comarch na badania i rozwój w segmencie ERP wydał w ubiegłym roku około 57 mln zł. Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes spółki odpowiedzialny za ERP, zapewnia, że rentowność tego segmentu dynamicznie rośnie.
Fot. ARC

— W całym roku wzrost przychodów z ERP może wynieść 15-17 proc. Sprzedaż krajowa powinna się zwiększyć o ok. 20 proc. — mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarchu.

Ocenia, że pomimo wysokiej dynamiki jego segment nie będzie w tym roku najbardziej wzrostowy w Comarchu i wskazuje na dobre perspektywy dla segmentu telco i publicznego. W 2016 r. Comarch rozpoczął realizację „Planu 7500”, który zakłada, że w ciągu siedmiu lat przychody spółki w segmencie ERP wzrosną do 500 mln zł.

— Na razie idziemy zgodnie z planem — twierdzi Zbigniew Rymarczyk.

Comarch poinformował o podpisaniu rekordowego kontraktu w segmencie ERP z francuską siecią sklepów z odzieżą i obuwiem La Halle. Kontrakt jest pięcioletni, a jego wartość to kilka milionów euro. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane