ComArch planuje zysk netto na koniec 2002 roku

GANT SA
opublikowano: 06-09-2002, 13:20

KRYNICA (Reuters) - Krakowski dostawca systemów komputerowych ComArch prognozuje, że w 2002 roku spółka matka wypracuje zysk netto. Grupa wypracuje skonsolidowany zysk operacyjny, natomiast skonsolidowany wynik netto będzie obciążony stratami portalu Interia.pl, powiedział w piątek prezes spółki Janusz Filipiak.

Po pierwszym półroczu zysk netto spółki matki wyniósł 3,2 miliona złotych, a sprzedaż 53,4 miliona.

Po dwóch kwartałach tego roku z powodu trudnej sytuacji na rynku, na którym spowolnienie gospodarcze doprowadziło do ograniczenia wydatków firm na informatykę, grupa miała 372.000 złotych straty netto wobec 5,1 miliona złotych zysku netto rok wcześniej. Skonsolidowany zysk operacyjny spadł w pierwszym półroczu tego roku do 1,8 miliona złotych z 6,5 miliona rok wcześniej, a sprzedaż do 69,4 miliona z 85,1 miliona.

"Wszystkie spółki za wyjątkiem (portalu) Interia.pl generują zysk na poziomie operacyjnym, a to oznacza osiągnięcie pozytywnego wyniku grupy na koniec roku" - powiedział Reuterowi Janusz Filipiak, prezes ComArchu.

"Moja ocena sytuacji i prognoza zysku operacyjnego opiera się na podpisanych już kontraktach i realizowanych umowach, a do końca roku mamy jeszcze kilka miesięcy i negocjujemy następne. Ten rok jest bardzo ciężki dla branży, ale mogę powiedzieć, że ComArch cały czas ma zdolność pozyskiwania nowych kontraktów" - stwierdził prezes.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GANT SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ComArch planuje zysk netto na koniec 2002 roku