Comarch utworzy 24,2 mln zł rezerwy na karę w ZUS

opublikowano: 11-04-2019, 13:54

Comarch otrzymał od CaixaBanka oddział w Polsce informację o złożeniu przez ZUS żądania wypłaty gwarancji bankowej w wysokości 24,2 mln zł, która była udzielona przez bank pod kontrakt na utrzymanie KSI ZUS.

„Comarch utworzy rezerwę w wysokości 24.203.300,40 zł,  która zostanie uwzględniona w sprawozdaniu finansowym grupy Comarch za rok 2018, co spowoduje odpowiednie zmniejszenie wyniku operacyjnego i wyniku netto grupy Comarch za rok 2018. Ewentualna wypłata gwarancji nie będzie miała istotnego wpływu na sytuację finansową Grupy Comarch oraz pozostaje bez wpływu na działalność operacyjną grupy” – podał Comarch komunikacie.

„Comarch S utworzy rezerwę w wysokości 24.203.300,40 zł,  która zostanie uwzględniona w sprawozdaniu finansowym grupy Comarch za rok 2018, co spowoduje odpowiednie zmniejszenie wyniku operacyjnego i wyniku netto grupy Comarch za rok 2018. Ewentualna wypłata gwarancji nie będzie miała istotnego wpływu na sytuację finansową Grupy Comarch oraz pozostaje bez wpływu na działalność operacyjną grupy” – podał Comarch komunikacie.

W opinii zarządu Comarchu złożenie przez ZUS żądania wypłaty z gwarancji jest bezzasadne.

„Jeżeli gwarancja zostanie wypłacona, zarząd Comarchu podejmie kroki prawne zmierzające do jej zwrotu przez ZUS” – napisano.

PB blisko dwa tygodnie temu informował, że ZUS uruchomił gwarancję bankową na 24,2 mln zł w związku z naliczona w lutym karą naliczona Comarchowi.

Termin wypłaty z gwarancji wynosi 14 dni od dnia otrzymania przez bank żądania wypłaty.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

, ZUS , Comarch