Commerzbank: nie milkną pogłoski o kłopotach spółki

Reuters, Agnieszka Morawiecka
08-10-2002, 00:00

Akcje Commerzbanku, inwestora strategicznego BRE Banku, poszły w dół o 7 proc. na wieść o planowanych kolejnych zwolnieniach pracowników oraz spekulacjach dotyczących kondycji finansowej trzeciego banku Niemiec. Według „Financial Times”, do końca 2003 r. Commerzbank obetnie zatrudnienie jeszcze o kilkuset pracowników. Dołączą oni do grona 4,3 tys. osób, które niemiecka instytucja zamierza zwolnić.

Od sierpnia wartość rynkowa spółki spadła o połowę, do poziomu stanowiącego równowartość jednej trzeciej jej aktywów, a na rynku nie ustają pogłoski o problemach, wywołanych stratami w portfelu kredytowym.

Klaus Peter Mueller, prezes Commerzbanku, zapewnił jednak, że bankowi nie grożą kłopoty z płynnością, choć niewykluczone, że spółka zwiększy rezerwy na ryzyko kredytowe o 200 mln EUR (816 mln zł) — do 1,3 mld (5,3 mld zł) ze względu na straty wywołane powodziami w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters, Agnieszka Morawiecka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Commerzbank: nie milkną pogłoski o kłopotach spółki