Continental zszedł z prognozą

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 22-10-2021, 18:39

Niedobory chipów i innych istotnych komponentów będące wynikiem problemów z łańcuchami dostaw, zmusił koncern Continental do obniżenia swoich prognoz finansowych.

fot. Bloomberg

Niemiecki producent ogumienia wykorzystywanego zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych znajduje się pod presją koncernów motoryzacyjnych, które ograniczają zamówienia ze względu na przestoje produkcyjne. W efekcie domina, sam zmuszany jest do zmniejszania swojej wydajności.

Uaktualniona prognoza zakłada obecnie, że w 2021 r. przychody grupy wyniosą ok. 33,5 mld EUR. To o miliard mniej niż oczekiwano wcześniej. Z kolei marże mają wynieść jedynie 5,2 proc.

Uzasadniając korektę w dół, drugi pod względem wielkości producent części samochodowych w Europie, podał również jako przyczynę rosnące koszty „wszystkiego” od surowców po energię i logistykę. Spodziewa się, że niedobry elektroniki utrzymają się również w 2022 r. Prognoza firmy AlixPartners wskazuję, że tylko w tym roku z linii produkcyjnych zjedzie o około 7,7 mln pojazdów mniej niż zakładano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane