Coraz ciemniej na Wall Street

Jakub Ozdowski
15-09-2008, 13:16

Po ostatnich przetasowaniach w branży finansowej pesymizm może zalać całą Wall Street, a zwłaszcza sektor bankowy. Nastroje pogarszają nie najlepsze prognozy danych makro.

O godz. 14:30 inwestorzy poznają raport NY Empire State, w którym biznesmeni oceniają perspektywy biznesu w najbliższych 6-ciu miesiącach dla stanu Nowy York. Spadająca już prawie do 95 USD za baryłkę ropa naftowa może wspierać producentów samochodów, linie lotnicze oraz detalistów. Zdecydowanie negatywnie wpłynie na notowania spółek surowcowych.

Najbliżej swojego dna znajduje się Nasdaq, którego do bariery 2209 pkt. dzieli zaledwie 52 pkt.(2,3 proc.). Tuż za nim znajduje się S&P 500, któremu do lipcowego dna brakuje już tylko 37 pkt.(3 proc.). Najdalej znajdują się blue chipy z DJIA. Zaliczenie przez nich ubitego również w lipcu minimum jest raczej mało realne. Do poziomu 10 962 pkt. brakuje mu aż 459 pkt., czyli około 4 proc.

O godz. 12:30 najmocniej traci S&P futures nurkując 3,6 proc. Zaraz za nim znajdują się zgodnie tracące około 3 proc. DJIA futures oraz Nasdaq futures.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Coraz ciemniej na Wall Street