Cordia ma pół miliarda na inwestycje

DM
opublikowano: 06-11-2019, 16:39

Czołowy deweloper mieszkaniowy na Węgrzech wyemitował pierwsze w historii firmy obligacje, które sfinansują jego dalszą ekspansję – głównie w Polsce.

Cordia informuje, że emisja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród lokalnych i międzynarodowych instytucji finansowych. Firma zamierza rozwijać się zarówno poprzez inwestowanie w działki, jak i zakup innych spółek deweloperskich. Obecnie jej działalność skupiona jest na trzech głównych rynkach: węgierskim, polskim i rumuńskim. Niedawno Cordia zainwestowała także w pierwszy projekt w Hiszpanii, a nad Wisłą rozpoczęła realizację projektu Horyzont Praga w Warszawie.

– W naszych najbliższych planach są debiutanckie projekty w Gdańsku i Sopocie. Będziemy też kontynuować działalność w Krakowie i Warszawie. Analizujemy również możliwości rozwoju w Poznaniu i we Wrocławiu – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordii Polska. 

Liczby:

575 mln zł

Równowartość takiej kwoty uzyskała Cordia z emisji obligacji na Węgrzech.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy