Cron umacnia się w Sygnity

opublikowano: 30-10-2018, 22:00

Walne Sygnity zmieniło statut usuwając zapis o ograniczeniu prawa głosów do maksymalnie 20 proc.

Akcjonariusze Sygnity na wtorkowym walnym przegłosowali zmiany w statucie. Teraz Cron, który o nie wnosił, może umocnić się w akcjonariacie informatycznej firmy. Ze statutu usunięto zapis mówiący o ograniczeniu prawa do głosu akcjonariuszy, które wynosi 20 proc., nawet jeśli stan posiadania akcjonariuszy wskazuje na większy udział w głosach. Zmiana w statucie wymagała, by poparło ją 75 proc. obecnych akcjonariuszy. Na wtorkowym walnym byli obecnie akcjonariusze reprezentującyponad 56 proc. kapitału zakładowego.

Było to kolejne podejście Crona do umocnienia się w Sygnity. W grudniu 2017 r. zgłosił analogiczny projekt uchwały. Walne, które odbyło się na początku stycznia, nie zgodziło się jednak na proponowane zmiany. Cron nie zważając na ograniczenia statutowe zwiększał ostatnio swój stan posiadania. W połowie sierpnia posiadał akcje stanowiące 20,6 proc. kapitału zakładowego. Zgodnie z ostatnimi zawiadomieniami w wyniku objęcia akcji przy ostatnim podwyższeniu kapitału ma 23,16 proc. Cron na wtorkowym walnym wprowadził do rady nadzorczej kolejnego swojego przedstawiciela — Tomasza Zdunka.

Wcześniej w radzie nadzorczej znaleźli się prezes Crona — Paweł Zdunek i prezes spółki Simple, w której Cron jest największym akcjonariuszem — Rafał Wnorowski. Obecnie rada składa się z sześciu członków.

W niedługim czasie możliwe są kolejne zmiany w akcjonariacie spółki. Na listopad planowana jest kolejna emisja, z której spółka chciałaby pozyskać około 17 mln zł na spłatę obligacji. To emisja dyskontowa i jeśli się powiedzie, za pozyskaną kwotę spółka wykupi dług o wartości 23 mln zł. Ta emisja również będzie realizowana w trybie subskrypcji prywatnej. Alternatywa to emisja kierowana do obligatariuszy, którzy będą mogli skonwertować do 30 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu