Crowley i korporacje

KL
opublikowano: 28-01-2010, 00:00

Telekom chce dotrzeć do największych firm w Polsce. Wykorzysta do tego własną sieć.

Telekom chce dotrzeć do największych firm w Polsce. Wykorzysta do tego własną sieć.

Crowley Data Poland (CDP) mimo słabej koniunktury poprawił wyniki w 2009 r. Jego przychody wzrosły o 2,2 proc., do 101 mln zł. EBITDA wzrosła do 18,5 mln zł z 16,5 mln zł rok wcześniej.

— Rok 2009 dotkliwie zweryfikował plany rozwojowe branży. Wzrost, który osiągnęliśmy, to dla nas wyróżnienie, bo wielu naszym większym konkurentom ta sztuka się nie udała — mówi Jarosław Roszkowski, prezes CDP.

Największy udział we wzroście przychodów miało udostępnianie łączy internetowych, usługi głosowe i transmisja danych.

Spółka zweryfikowała strategię, wprowadziła ofertę dla największych przedsiębiorstw i klientów korporacyjnych. Usługi dla nich będzie świadczyła na bazie własnej sieci w technologii radiowej LMDS, którą buduje. Ma znaleźć się w sześciu największych aglomeracjach w Polsce. CDP chwali się już pierwszymi efektami nowej strategii — jej klientami zostały Procter Gamble oraz KPMG.

CDP rozpoczął działalność w 1999 r. Jego udziałowcem jest amerykański telekom Crowley Data LLC. Ma około 5 tys. klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane