CSS obniżył prognozę zysku do 0,4 mln zł

(Marek Druś)
opublikowano: 18-10-2005, 17:43

Zarząd Computer Service Support skorygował prognozę zysku grupy kapitałowej w 2005 roku z 6,5 mln zł do 0,4 mln zł. Prognoza przychodów nie zmieniła się i wynosi 162,6 mln zł.

Zarząd Computer Service Support skorygował prognozę zysku grupy kapitałowej w 2005 roku z 6,5 mln zł do 0,4 mln zł. Prognoza przychodów nie zmieniła się i wynosi 162,6 mln zł.

- Korekta prognozy zysku netto spowodowana jest zwiększonymi, nieplanowanymi kosztami integracji z Grupą spółek nabytych w okresie od trzeciego kwartału ubiegłego roku do pierwszego kwartału roku bieżącego oraz zdarzeniami poza operacyjnymi takimi jak utworzenie rezerw na decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej, utworzeniem odpisów aktualizacyjnych na wybrane pozycje zapasów i należności oraz ujemne różnice kursowe – tłumaczy zarząd CSS.

CSS szacuje łączną wartość tegorocznych poza operacyjnych zdarzeń jednorazowych na ok. 4,7 mln zł. W 2004 roku pozostałe koszty operacyjne grupy kapitałowej wyniosły 1,8 mln zł, a na różnicach kursowych grupa miała 1,7 mln zł zysku.

Zarząd podtrzymał prognozę wykonania łącznych przychodów grupy kapitałowej o wartości 162,6 mln zł, na podstawie szacunku przychodów z kontraktów podpisanych we wcześniejszych latach oraz kontraktów przewidywanych do podpisania i realizacji w 2005 roku z prawdopodobieństwem co najmniej 90 proc.

W 2004 roku zysk netto Grupy CSS wyniósł 5,3 mln zł, a jej przychody zamknęły się kwotą 131,8 mln zł.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane