CU OFE ma więcej Elektrobudowy

(Tadeusz Stasiuk)
28-11-2006, 20:15

Commercial Union Otwarty Fundusz Emerytalny BPH CU WBK zwiększył zaangażowanie w Elektrobudowie do 10,49 proc.

Commercial Union Otwarty Fundusz Emerytalny BPH CU WBK zwiększył zaangażowanie w Elektrobudowie do 10,49 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZA z posiadanych wcześniej 9,30 proc. - poinformowała Elektrobudowa we wtorek w komunikacie.

"Commercial Union OFE BPH CU WBK informuje, że inwestycja stanowi lokatę o charakterze portfelowym. CU OFE BPH WBK dopuszcza możliwość dalszego zwiększenia zaangażowania w spółkę w ciągu najbliższych 12 miesięcy w celu osiągnięcia maksymalnego stopnia bezpieczeństwa i rentowności lokat otwartego funduszu emerytalnego" - napisano.

"Zgodnie z przepisami Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych i przepisami szczegółowymi wydanymi na mocy tej ustawy, zaangażowanie Commercial Union OFE nie może przekroczyć 20 proc. w kapitale zakładowym spółki. Fundusz nie wyklucza także zbycia akcji w przypadku odpowiedniego wzrostu wartości, bądź ryzyka inwestycji" - dodano. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CU OFE ma więcej Elektrobudowy