CVC Capital Partners przejmie Cooper'a

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-03-2021, 16:21

CVC Capital Partners jest bliski przejęcia firmy Cooper, europejskiego producenta leków. Wartość akwizycji to około 2,2 mld EUR.

Firma private equity negocjuje szczegółowe warunki umowy z Charterhouse, właścicielem Coopera. Według informacji podanych przez Bloomberg, CVC pokonało konkurencyjne oferty, w tym złożoną przez konsorcjum na czele którego stoi PAI Partners.

Cooper to francuski koncern produkujący leki dostępne bez recepty (OTC), między innymi kremy, spraye i suplementy diety. W ostatnich kilkunastu miesiącach popyt na tego typu produkty zdecydowanie wzrósł z uwagi na wybuch pandemii Covid-19 i poszukiwanie przez konsumentów sposobów na zachowanie zdrowia oraz wzmocnienie układu odpornościowego.

W 2021 roku wartość inwestycji private equity w Europie wyniosła już ponad 9 mld EUR, co oznacza wzrost rok do roku o ponad 700 proc.

Firmy zajmujące się wykupem wykorzystują apetyt inwestorów na aktywa związane z opieką zdrowotną. BC Partners rozważa sprzedaż europejskiego producenta leków generycznych Pharmathen za kwotę nawet 1,5 mld EUR. W zeszłym roku CVC zgodził się sprzedać duży pakiet udziałów we francuskiej sieci klinik Elsan, firmie KKR i Ardian SAS za około 3,36 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane