Cyfrowy Polsat bliżej GPW

KL
opublikowano: 17-01-2008, 00:00

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt Cyfrowego Polsatu. Spółka na razie nie ujawnia jednak szczegółów oferty.

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt Cyfrowego Polsatu. Spółka na razie nie ujawnia jednak szczegółów oferty.

Cyfrowy Polsat ma już zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przeprowadzenie oferty publicznej. Wczoraj urząd zaakceptował prospekt emisyjny spółki. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Polsat powie o ofercie coś więcej.

— Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji o dacie opublikowania prospektu. Być może nastąpi to wkrótce, ale to nic pewnego —powiedziała Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu.

O ofercie nie chciał rozmawiać także prezes spółki, Dominik Libicki.

Tydzień temu Sebastian Pająk, dyrektor pionu corporate finance w DM Penetrator, zapowiadał, że Cyfrowy Polsat może zadebiutować jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Początkowo oferta miała zostać przeprowadzona już w grudniu 2007 r. Ponieważ spółka utrzymywała plany w tajemnicy, pojawiały się sprzeczne informacje na ten temat. Według części nieoficjalnych informacji, miało nie być nowej emisji, tylko sprzedaż około 25 proc. obecnych akcji za 1-1,5 mld zł. Zgodnie z (również nieoficjalnymi) doniesieniami PAP, oferta publiczna spółki powinna być przeprowadzona w Polsce i za granicą, a oprócz starych akcji prawdopodobnie sprzedawana będzie nowa emisja.

Z grudniowych raportów sprzedaży Cyfrowego Polsatu wynikało, że jego dekodery ma już dwa miliony polskich gospodarstw domowych. Spółka podaje, że jest największą platformą satelitarną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Cyfrowy Polsat zamierza zostać operatorem wirtualnej telefonii komórkowej (MVNO) i w najbliższej przyszłości rozpocząć oferowanie usług telekomunikacyjnych pod marką Halo Polsat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane