Cyfrowy Polsat oszczędza

KL
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Z linii produkcyjnej spółki wyjedzie w tym roku milion dekoderów. W myśl zasady — dobre, bo... tańsze.

Z linii produkcyjnej spółki wyjedzie w tym roku milion dekoderów. W myśl zasady — dobre, bo... tańsze.

Notowana na giełdzie platforma telewizyjna pochwaliła się, że w pierwszym kwartale jej fabryka wyprodukowała milionowy egzemplarz dekodera telewizyjnego. Do tej pory z taśm zeszło już 1,3 mln sztuk. Do końca 2010 r. Cyfrowy Polsat (CP) zamierza wyprodukować kolejny milion dekoderów. Blisko 60 proc. tej liczby stanowić będą dekodery HD. Do zrealizowania założonego planu pierwszy raz zostaną wykorzystane pełne moce produkcyjne fabryki, wynoszące 90 tys. odbiorników miesięcznie.

— Produkcja dekoderów we własnej fabryce daje nam 20-25 proc. oszczędności w porównaniu z najlepszą ofertą dostawców zewnętrznych. Poza tym pozwala szybciej reagować na zmiany zapotrzebowania rynku — mówi Adam Dawidziuk, dyrektor ds. dekoderów w Cyfrowym Polsacie.

Z raportu za I kw. wynika, że koszt własny sprzedaży Polsatu Cyfrowego (w tym także dekoderów) przekroczył 18 mln zł.

Nowe urządzenia HD zostaną przeznaczone zarówno dla nowych klientów, jak i na wymianę sprzętu posiadanego przez obecnych abonentów. Firma nadal będzie oferować klientom sprzęt producentów zewnętrznych, ale docelowo planuje ograniczyć ich zakup do dekoderów HD z twardym dyskiem. W pierwszym kwartale odbiorniki własnej produkcji stanowiły około 67 proc. sprzętu, który trafiał do klientów CP.

Adam Dawidziuk zapowiedział, że spółka pracuje już nad wprowadzeniem nowych funkcji w dekoderach. Będzie to możliwe po wprowadzeniu nowego oprogramowania. Nacisk postawiono także na większą energooszczędność sprzętu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu