Czas na służbę zdrowia

NOt. MK
29-01-2014, 00:00

Komentarz

KLAUS SCHULZ menedżer produktu w PFU Imaging Solutions

Przejście z papieru do cyfry przynosi wiele korzyści — finansowych i w organizacji pracy. To główny powód wprowadzania digitalizacji. Są jednak instytucje, które muszą wprowadzić taką zmianę. Przykładem mogą być placówki medyczne, które zgodnie z ustawą o systemie informacji w ochronie zdrowia od 1 sierpnia muszą wdrażać system elektronicznej dokumentacji medycznej. Wszystkie dokumenty tworzone przez szpitale, kliniki, przychodnie będą musiały zostać zdigitalizowane i zarchiwizowane w postaci cyfrowej.

Chodzi np. o karty pacjenta, wyniki badań czy elektrokardiogramy. To nie lada wyzwanie dla tych instytucji — zarówno pod względem proceduralnym, jak i wyposażenia w proste i łatwe w obsłudze narzędzia do skanowania. Będzie to też wymagało rozbudowanej infrastruktury, m.in. rozwiązań storage’owych, serwerów i oprogramowania do archiwizacji i przeglądaniu dokumentów.

Wbrew pozorom wdrożenie systemu pozwalającego na digitalizację może być trudniejsze w mniejszych placówkach niż w dużych szpitalach. Na przykład w prywatnej klinice wskazane jest, aby każdy gabinet wyposażyć w skaner, z którego będzie korzystał lekarz — będzie też musiał przejść odpowiednie szkolenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: NOt. MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Czas na służbę zdrowia