Czechy przeciwne 'podatkowi cyfrowemu'

opublikowano: 08-10-2018, 20:53

Czechy przystąpiły do sprzeciwu wyrażanego przez Irlandię, Finlandię i Szwecję wobec proponowanego przez Unię Europejską podatku od dużych firm internetowych i  we wspólnym ostrzeżeniu, Praga napisała, że środki mogą naruszać międzynarodowe zobowiązania traktatowe.

Ministrowie finansów UE zgadzają się, że przepisy podatkowe powinny zostać zmienione w celu zwiększenia opłat za usługi cyfrowe i mają na celu sfinalizowanie podatku od obrotów dużych firm do końca roku, ale istnieją rozbieżności, jak to zrobić.

Mniejsze państwa o niższych stawkach podatkowych, takie jak Luksemburg i Irlandia, które goszczą duże amerykańskie koncerny międzynarodowe, chcą, aby zmiany w UE zostały połączone z globalną reformą opodatkowania cyfrowego, która od lat jest przedmiotem dyskusji.

Kraje nordyckie również wezwały swoich partnerów do odłożenia planu działania. wpierw na szczeblu UE w związku z obawami dotyczącymi tego, jak może to wpłynąć na ich duże, cyfrowe firmy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu