Czerwień zalała notowania banków [MAPA RYNKU]

opublikowano: 16-02-2023, 13:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na sesji w czwartek uwaga inwestorów koncentruje się na ostrzelanych opinią rzecznika TSUE bankach, ale warto też zwrócić uwagę na zwyżkujące: Orange, Huuuge i Arctic Paper.

Przeczytaj i dowiedz się m.in.:

  • dlaczego tanieją akcje banków,
  • jaki jest powód zwyżki notowań Huuuge’a, Orange i Arctic Paper,
  • zwyżkom akcji których spółek towarzyszą ponadprzeciętne obroty.

Rynek spodziewał się co prawda, że opinia rzecznika będzie prokonsumencka i banki nie będą miały co liczyć na tzw. wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, ale raczej nikt nie spodziewał się, że będzie aż tak prokonsumencka. Efekt to czerwieniące się notowania banków, zwłaszcza oczywiście tych frankowych - PKO BP, mBanku i Millennium. W mniejszym stopniu tracą Santander, Pekao czy Alior.

Spadek kursów banków ciąży oczywiście całemu rynkowi.

Na plusie jest natomiast Votum, którego akcje wczoraj taniały, a dziś rosną, bo inwestorzy liczą na jeszcze większe profity z potyczek z bankami.

Warto też zwrócić uwagę na drożejące akcje Huuuge’a (spółka zapowiedziała duży buy back), Arctic Paper (spółka podała wyniki za 2022 r.) i Orange (po wynikach za 2022 r. i zapowiedzi dywidendy).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane