Czerwona Torebka przejmie Merlin.pl

KŁ, ONO
opublikowano: 05-02-2013, 10:45

Grupa Czerwona Torebka, specjalizująca się w budowie i zarządzaniu pasażami handlowymi, podpisała list intencyjny dotyczący przejęcia Merlin.pl S.A., poinformowała firma w komunikacie. Wartość transakcji jest zaskakująco niska.

WIĘCEJ W ŚRODOWYM PULSIE BIZNESU

Ireneusz Kazimierczyk prezes Czerwonej Torebki, fot. Marek Wiśniewski
Ireneusz Kazimierczyk prezes Czerwonej Torebki, fot. Marek Wiśniewski
None
None

Spółka poinformowała, że w najbliższym czasie prowadzone będzie badanie due diligence przejmowanego podmiotu, a następnie zamierza wystąpić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zgodę na koncentrację.

„Zgodnie z wstępnymi ustaleniami akcjonariusze Merlin.pl, w zamian za posiadane akcje, które wniosą aportem do Czerwona Torebka S.A. otrzymają akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Czerwona Torebka S.A.”, głosi komunikat.

Do właścicieli Merlina (Real Estate Developers i Ekart) trafić powinno ponad półtora miliona nowych akcji Czerwonej Torebki, co wycenia Merlin na ponad 22 mln zł. Tymczasem w przypadku zablokowanej przez UOKiK transakcji przejęcia Merlina przez Empik, mowa była o wycenie na 130 mln zł.

W roku obrotowym kończącym się w kwietniu 2012 r. Merlin miał 3,8 mln zł straty netto.

Akcje Czerwonej Torebki drożeją rano na GPW o ponad 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, ONO

Polecane