Czerwono na Wall Street

opublikowano: 01-08-2018, 22:02

Środowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował na koniec dnia o 0,32 proc., Standard &Poor’s 500 stracił 0,10 proc., a Nasdaq jako jedyny rósł o 0,46 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Informacja o utrzymaniu kursu przed Rezerwę Federalną, która zasygnalizowała kolejne podwyżki stóp procentowych w związku z dobrą kondycją gospodarki, nie pomogła akcjom wyjść na plus.

Napięcie handlowe pomiędzy największymi gospodarkami świata przyćmiło dobre zyski Apple, które wzrosły do rekordowego poziomu. Zysk na akcję w minionym kwartale wzrósł bowiem aż o 40 proc. przy wzroście przychodów o 17 proc. Spółki z sektora przemysłowego traciły w ślad za gorszymi od oczekiwań danymi makro w tym raportem ISM dla przemysłu oraz PMI.

Akcje spółek energetycznych traciły natomiast w związku ze spadkiem cen ropy naftowej, która taniała już drugi dzień z rzędu. Tymczasem rentowność 10-latek skarbowych po raz pierwszy od czerwca wyniosła w ciągu dnia 3 proc., następnie jednak po publikacji oświadczenia Fed ponownie nieco spadła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy