CZH jest spółką Skarbu Państwa

PAP
opublikowano: 08-01-2002, 00:00

Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa, zaopatrująca huty w surowce, na początku stycznia stała się jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Komercjalizacji dokonano we wrześniu 2001 r., a w końcu grudnia spółkę zarejestrował sąd.

— Komercjalizacja zamyka etap naprawy przedsiębiorstwa. Jako jednoosobowa spółka skarbu państwa CZH ma szansę na znalezienie miejsca w zmierzającym do konsolidacji hutnictwie — w zakresie logistyki i zaopatrzenia hut w surowce — uważa Marian Bąk, prezes spółki.

Zarejestrowanie spółki w sądzie rozstrzyga trwającą od listopada różnicę zdań w sprawie przyszłości CZH — między wojewodą śląskim, wnioskującym o wstrzymanie komercjalizacji, a ministrem Skarbu Państwa, nie widzącym podstaw do jej unieważnienia. Na niejasnej sytuacji prawnej cierpiały interesy CZH, przygotowującej się do podpisywania kontraktów na dostawę surowców w 2002 r.

Po ośmiu miesiącach 2001 r. CZH wypracowała blisko 0,6 mln zł zysku netto przy około 120 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik za cały 2001 r. nie jest jeszcze znany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CZH jest spółką Skarbu Państwa