Czy olimpijski medal wystarczy na mieszkanie?

DI, domy.pl
18-07-2012, 10:26

Już 27 lipca rozpoczną się w Londynie XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Błyszczące krążki, które zawisną na szyjach najlepszych, staną się powodem dumy i przyniosą sławę. Za nimi pójdą też wymierne nagrody finansowe.

Jak poinformował Polski Komitet Olimpijski, każdy zawodnik dyscypliny indywidualnej startujący na Igrzyskach w Londynie otrzyma premię wysokości 120 tys. zł za medal złoty, 80 tys. zł za srebrny i 50 tys. zł za brązowy.
Zobacz więcej

Jak poinformował Polski Komitet Olimpijski, każdy zawodnik dyscypliny indywidualnej startujący na Igrzyskach w Londynie otrzyma premię wysokości 120 tys. zł za medal złoty, 80 tys. zł za srebrny i 50 tys. zł za brązowy.

Portal nieruchomości domy.pl sprawdził, na jakie zakupy mieszkaniowe będę mogli sobie pozwolić polscy medaliści olimpijscy. Jak poinformował Polski Komitet Olimpijski, każdy zawodnik dyscypliny indywidualnej startujący na Igrzyskach w Londynie otrzyma premię wysokości 120 tys. zł za medal złoty, 80 tys. zł za srebrny i 50 tys. zł za brązowy. To niewielkie kwoty, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny mieszkań w największych polskich miastach. Choć Mistrz Olimpijski za swoją premię będzie mógł kupić nawet 3-pokojowe mieszkanie w Gorzowie Wlkp. albo 2-pokojowe w Łodzi lub Katowicach, to już w Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu wystarczy mu zaledwie na małą kawalerkę – wynika z analizy portalu.domy.pl. O mieszkaniu w Krakowie lub w Warszawie nie ma co marzyć – żeby w którymś z tych miast kupić choćby najmniejsze mieszkanie musiałby stanąć na najwyższym olimpijskim podium przynajmniej dwa razy.
Większe mieszkania w największych aglomeracjach pozostaną poza zasięgiem srebrnych medalistów olimpijskich. Za 80 tys. zł będą mogli kupić przyzwoite 2 pokoje np. w Wałbrzychu, Bytomiu, Włocławku czy Wodzisławiu Śląskim. Jeśli zdecydują się na Łódź lub Katowice  będą się musieli zadowolić niewielką kawalerką. W najgorszej sytuacji pozostaną zdobywcy brązowych medali. Za nagrodę ustaloną przez PKOl na poziomie 50 tys. zł trudno im będzie nabyć mieszkanie w którymkolwiek większym mieście. Kwota ta wystarczy jedynie na ok. 12-metrowy fragment mieszkania w Opolu, 10-metrowy fragment w Rzeszowie i niespełna 6-metrowy – a więc np. tylko małą kuchnię lub łazienkę - w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, domy.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Czy olimpijski medal wystarczy na mieszkanie?