Czy są dotacje na budowę robotów?

opublikowano: 12-01-2011, 10:59

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika "Pulsu Biznesu":

None
None

Chcę założyć firmę w Polsce w województwie kujawsko-pomorskim, łódzkim lub dolnośląskim. Obecnie mieszkam w Szwajcarii i pracuję w innowacyjnej firmie zajmującej się spin-off i start-up. Jestem specjalistą z zakresu nanotechnologii - elektronika organiczna. Chciałbym w Polsce produkować specjalistyczne roboty. Na zbudowanie prototypu potrzebuje 300-400 tys. zł. Budowa zajmie rok. Moje pytanie brzmi: jakie i gdzie dofinansowanie mogę zdobyć na ten cel.
Zależy mi na utrzymaniu większościowych praw w firmie, którą chce otworzyć. Z góry dziękuję za stosowne informacje.

Odpowiada Ksenia Kosiak, starszy konsultant ds. funduszy UE, ECDF:

W ramach trwającego okresu budżetowania można uzyskać dofinansowanie na rozwój przedsiębiorstwa poprzez wsparcie projektów celowych (działanie 1.4 Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka) – przeprowadzenia badań przemysłowych i prac rozwojowych w celu stworzenia nowego procesu lub nowego produktu.
Wsparciu podlegać będzie dofinansowanie całości działań związanych z realizacją projektu celowego. Zatem dofinansowana zostanie faza badawcza. Działanie 1.4 obejmuje dofinansowanie wydatków do momentu stworzenia prototypu (tj. włącznie ze stworzeniem prototypu). Konkurs zostanie ogłoszony 21 lutego 2011 roku, nabór wniosków rozpocznie się 7 marca 2011. Konkurs będzie trwał do 8 kwietnia 2011 roku lub do wyczerpania się alokacji. Konkurs jest realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Maksymalna kwota wsparcia to 7,5 mln EUR. Wysokość dofinansowania jest zależna od rodzaju przeprowadzanych badań. W przypadku badań przemysłowych mikro i mali przedsiębiorcy mogą uzyskać 70% wsparcia, średni 60%, natomiast duzi 50%. W przypadku badań rozwojowych mikro i mali przedsiębiorcy mogą uzyskać 45% wsparcia, średni 35%, natomiast duzi 25%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane