Czym zajmuje się firma Robano Express Thermo Logistics

Partnerem publikacji jest Robano
opublikowano: 02-03-2022, 17:11

Od 2010 r. oferują usługi transportowe dla branży medycznej, farmaceutycznej, klinicznej. O aktualnych wyzwaniach opowiada Krystian Nowotniak, współzałożyciel Robano Express Thermo Logistics.

Czym zajmuje się firma Robano Express Thermo Logistics i co wyróżnia ją na tle konkurencji?

Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne dla branży farmaceutycznej, chemicznej oraz hi-tech – od transportu własną specjalistyczną flotą, przez usługi związane z hurtownią farmaceutyczną i magazynem chłodniczym, po organizację bezpiecznego transportu lotniczego.

Specjaliści Robano Express Thermo Logistics organizują cały łańcuch dostaw – od first mile, przez usługi magazynowe, po doręczenie przesyłki door-to-door.

Od początku istnienia kładziemy nacisk na jakość. Dbamy, by powierzony nam towar od pierwszej minuty był monitorowany pod kątem lokalizacji i temperatury przechowywania. Działamy zgodnie z wytycznymi Dobrych Praktyk Dystrybucji (GDP) oraz TAPA TSR 1, a certyfikaty potwierdzają szczelność działania naszych procesów wewnętrznych, co przekłada się na zainteresowanie naszymi usługami na rynku europejskim oraz światowym.

Jakie działania przyczyniły się do tak dynamicznego rozwoju firmy w ubiegłym roku?

Duży wpływ miało rozszerzenie naszej działalności o dodatkowe usługi. Udostępnienie klientom możliwości korzystania z hurtowni farmaceutycznej i uruchomienie działu zajmującego się transportem lotniczym otworzyło drogę do współpracy z klientami spoza Europy.

Organizujemy i realizujemy transporty szczepionek przeciw COVID-19 z Europy do m.in. Beninu czy Egiptu. Realizujemy usługi logistyczne dla centrów badań klinicznych, magazynując i transportując próbki przeznaczone do badań w amerykańskich laboratoriach.

Klienci cenią sobie to, że działamy na całej długości łańcucha dostaw od first mile, przez usługi magazynowe, po doręczenie przesyłki door-to-door.

Co czeka spółkę w przyszłości? Jakie są cele strategiczne na najbliższe lata?

W dalszym ciągu będziemy rozbudowywać flotę specjalistycznych pojazdów do przewozu w warunkach kontrolowanych. Dzięki własnej flocie uniezależniamy się od podwykonawców oraz jesteśmy w stanie w 100 proc. kontrolować nasz fragment łańcucha logistycznego. W przyszłości chcemy stawiać na rozwój w zakresie przesyłek kriogenicznych oraz biologicznych dla centrów badań klinicznych. Zamierzamy zwiększyć możliwości magazynu chłodniczego, rozbudowując naszą siedzibę w Józefowie pod Warszawą.

Stawiamy na działania na dużą skalę, celując we współpracę z największymi producentami farmaceutyków na rynku światowym.

We współpracy z producentami będziemy oferować usługi programów pacjenckich, w ramach których produkty ratujące życie trafią od producenta do pacjenta w ciągu 24h od zamówienia. Zajmiemy się również wsparciem klienta w organizacji i nadzorze nad takim projektem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane