Czytać nie czytać

Grażyna Sobolewska
opublikowano: 07-09-2001, 00:00

Edward Nęcka

Psychologia twórczośc

W ogłoszeniach zamieszczanych w rubryce praca, coraz częściej pojawia się zapotrzebowanie na osoby kreatywne. Zupełnie inną sprawą jest możliwość zmierzenia poziomu kreatywności kandydata na pracownika. Już samo zdefiniowanie pojęcia twórczości napotyka spore trudności, a każdy z badaczy może zaproponować własną definicję.

Zasadnicze wydaje się pytanie, ile zależy od cech wrodzonych, a ile od otoczenia, które człowieka kształtuje. Są firmy, które potrafią stworzyć taką atmosferę, że ludziom u ramion wyrastają skrzydła. Są szefowie, dla których chce się rozwiązywać problemy, ale są też tacy, dla których nie warto nakręcać budzika.

Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Zalety

- Świetne pióro

- Zieloniasto-uspokajające

- Elementy graficzne

Wady

- Brak patentu na wykrywanie geniuszy w otoczeniu

Polecam

- psychologom, studentom,

specjalistom HR oraz zainteresowanym psychologią

Praca zbiorowa

Rachunkowość międzynarodowa

Za kolebkę współczesnej rachunkowości uznawane są Włochy, gdzie minimalne wymagania dotyczące treści i układu bilansu określa kodeks cywilny. Polska ustawa z 29 września 1994 r. o rachunkowości miała na celu dostosowanie rozwiązań z zakresu rachunkowości do zasad UE. Autorzy prezentują zasady systemów poszczególnych krajów Europy, jak również USA, Japonii i Chin.

Wydawca: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Zalety

- Materiał zaprezentowano w sposób jasny i przystępny

Wady

- Brak przykładów

Polecam

Specjalistom od rachunkowości i studentom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Czytać nie czytać