Czytelnicy wybrali antybohaterów 2012

opublikowano: 11-01-2013, 06:25

Większości bezwzględnej nikt z „laureatów” Gospodarczych Malin 2012 tym razem nie zdobył.

Idea Gospodarczych Malin jest żartobliwą adaptacją amerykańskich Złotych Malin, wręczanych za najgorsze produkcje i kreacje filmowe. Przystosowaliśmy tamten pomysł do naszych realiów, by dać Polakom, w tym przypadku czytelnikom „Pulsu Biznesu” przy współpracy z "Pracodawcami RP", możliwość wskazania osób, które psują naszą gospodarkę albo nie robią tego, co powinny — mimo że są zobligowane z racji pełnionej funkcji — aby stawała się ona coraz bardziej konkurencyjna, a przedsiębiorcom pracowało się bardziej komfortowo.

Walka w tym roku, to już trzecia edycja konkursu, była wyjątkowo zacięta, a jej losy ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie antybohaterami 2012 r. zostali: NSZZ Solidarność, Jacek Rostowski i Marcin P. (uzasadnienia w podpisach w galerii foto).

Wyniki głosowania

Przy kategorii podana jest w nawiasie łączna liczba oddanych głosów, przy poszczególnych kandydatach zaś – procentowy rozkład głosów.

Instytucja (10 770)

NSZZ Solidarność – 36,5

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz – 33,0

Fiskus – 30,5

Polityk (11 052)

Jacek Rostowski – 43,4

Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz – 28,5

Marek Sawicki – 28,1

Przedsiębiorca (12 132)

Marcin P. – 35,4

Konrad Jaskóła – 33,8

Grzegorz Leszczyński – 30,8

 

Laureatem Gospodarczej Maliny 2011 w kategorii polityków był premier Donald Tusk, ale po odbiór się nie stawił. Że osobiście nie mógł – nawet rozumieliśmy, ale nie poznały się na żartach także rozbudowane służby prasowe szefa rządu. Później kiełkował nam pomysł przekazania statuetki premierowi publicznie na… konferencji prasowej, ale odpuściliśmy. Dzięki temu obecnie możemy wystawić cenną premierowską statuetkę na Allegro i wylicytowaną kwotę przeznaczyć na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Licytuj Gospodarczą Malinę Donalda Tuska >>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane