Dąbrowski pożegnał się z GetBackiem

opublikowano: 20-11-2019, 22:00

Pierwsza twarz restrukturyzacji odchodzi z zarządu windykatora.

574 dni trwała misja Przemysława Dąbrowskiego w Get- Backu. 20 listopada 2019 r. złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie windykatora. Trafił tam 25 kwietnia 2018 r., a więc już po tym, jak spółka przestała regulować swoje zobowiązania, ale tylko nieliczni zdawali sobie sprawę, jak tragiczna jest sytuacja — do aresztowania Konrada K., byłego prezesa, miały minąć jeszcze dwa miesiące.

MISJA ZAKOŃCZONA:
MISJA ZAKOŃCZONA:
Nieco ponad półtora roku Przemysław Dąbrowski zasiadał w zarządzie GetBacku. W spółce uporządkowano wiele spraw, to, czego nie udało się zrobić, to doprowadzenie do uprawomocnienia układu.
Fot. GK

Przemysław Dąbrowski właściwie od samego początku miał być prezesem, który będzie sprzątał po Konradzie K. Wakaty w radzie nadzorczej sprawiły jednak, że pełnoprawnym prezesem został dopiero kilka tygodni po powołaniu do zarządu. Firmował swoim nazwiskiem plany restrukturyzacji. Za jego prezesury przegłosowany został układ i zawarte porozumienia z większością wierzycieli zabezpieczonych. Uzgodniono także sprzedaż części aktywów szwedzkiemu Hoist Finance. Transakcja ta została zrealizowana w kwietniu 2019 r. W efekcie maj był pierwszym miesiącem, gdy GetBack nie musiał się martwić o pieniądze na wypłaty pensji. Mniej więcej wtedy spółka rozpoczęła też zwolnienia grupowe, mające dostosować strukturę firmy do rzeczywistej skali działalności. Rezygnację ze stanowiska prezesa Przemysław Dąbrowski złożył rok po pojawieniu się w GetBacku. Tłumaczył to zakończeniem istotnej fazy restrukturyzacji, uporządkowaniem znacznej części konsekwencji tzw. rolek, czyli przenoszenia aktywów wewnątrz grupy. Wiadomo więc było, który fundusz jest właścicielem poszczególnych portfeli długów i konkretnych spraw. Trwało korygowanie statusu prawnego spraw, co jest niezbędne do prowadzenia pełnego procesu windykacji.

— W związku z tym przechodzę na stanowisko wiceprezesa, by dokończyć transakcję z Hoistem i dalej zajmować się restrukturyzacją — tłumaczył w kwietniu 2019 r. Przemysław Dąbrowski.

Teraz zrezygnował także z funkcji wiceprezesa. W międzyczasie spółka opublikowała raport jednostkowy za 2018 r. z opinią audytora i rozpoczęła prace nad nową strategiądziałań windykacyjnych. To, co się nie udało, to doprowadzenie do uprawomocnienia układu.

— GetBack jest w stanie wypłacić pierwszą ratę układu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu. Liczymy, że sąd rozpatrujący zażalenia weźmie to pod uwagę. Patrząc w przyszłość, bardzo istotne jest dla mnie osobiście, że w ciągu minionych kilkunastu miesięcy udało się skonsolidować w spółce profesjonalny zespół, który będzie w stanie skutecznie realizować nową, wspólnie wypracowaną strategię — zaznacza Przemysław Dąbrowski.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane